Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

REVLON

( ilość produktów: 206 )

Revlon Inc. to amerykańska marka kosmetyków założona w roku 1932 w Nowym Jorku. Revlon został założony w latach wielkiej depresji przez Charlesa i Josepha Revsona wraz z chemikiem Charlesem Lachmanem, który dołożył literę „L” do nazwy Revlon. Zaczynając z jednym produktem - nowym rodzajem lakieru do paznokci - trzech założycieli włożyło cały swój majątek w stworzenie niespotykanego jak na tamte czasy procesu produkcji kosmetyków. Używając pigmentu zamiast substancji barwiących, Revlon stworzył nowe matowe cienie lakierów do paznokci. W 1937 roku Revlon rozpoczął dystrybucję lakierów do paznokci w sklepach i drogeriach. W sześć lat, firma stała się wielką wielomilionową organizacją. W 1940 roku Revlon oferując pełną gamę produktów do manicure, dodał pierwsze szminki. Podczas II wojny światowej, Revlon tworzył produkty do makijażu i pochodnych dla amerykańskiej armii, co zostało nagrodzone w 1944 nagrodą amerykańskich wojsk lądowych.

Pod koniec wojny, Revlon był jedną z 5 najlepszych marek kosmetycznych w USA. Aby zwiększyć możliwości rozwoju, firma wykupiła Graef & Schmidt, wytwórnię sztućców przejętą przez rząd USA w 1943 ze względu na niemieckie powiązania biznesowe. Przejęcie tej firmy umożliwiło marce Revlon produkcje własnych przyrządów do manicure i pedicure, zamiast nabywać je u zewnętrznych źródeł.

W latach 50tych Revlon wypuścił jedną z najbardziej wspominanych kampanii reklamowych dla nowej wówczas linii lakierów i szminek Revlon Fire & Ice. W czasach, gdy w popkulturze rządziły zagraniczne aktorki takie jak Brigitte Bardot, lub Ingrid Bergman, kampania marki Revlon pokazała, że kobiety w ameryce mogą być również tak ujmujące urodą i elegancją w codziennym życiu jak aktorki na srebrnym ekranie.

W latach 60tych Revlon postanowił postawić na międzynarodową ekspansję, przenosząc amerykański styl na wzrok całego świata, prowadząc kampanię z najpopularniejszymi wówczas amerykańskimi modelkami.

Lata 70te dla marki Revlon to wprowadzenie nowych produktów zajmujących się makijażem dla twarzy i oczu. Wraz z kolejną falą rozwoju feminizmu, Revlon wstąpił w kolejną fazę rozwijania swojego portfolio produktów. W 1973 roku, firma zaprezentowała produkt, który stał się zapachem nr.1 na całym świecie: Charlie. Ponad 40 lat później, wyrafinowany, młodzieńczy zapach wciąż jest pożądanym przez kobiety w każdym wieku.

W 1980 roku marka przeszła transformację w jedną z największych, ogólnodostepnych marek na całym świecie. W tym czasie Revlon przeprowadzał kampanie we współpracy z niezapomnianymi nazwiskami takimi jak Iman, Claudia Schiffer, Cindy Crawford czy Christy Turlington

W latach 90tych Revlon wprowadził własną kolekcję ColorStay. Wraz z ambasadorką marki Halle Berry, kolekcja ta wkrótce stała się nr.1 wśród długotrwałych podkładów.

Nowe tysiąclecie przyniosło nowe inspiracje dzięki dołączeniu uznanego artysty makijażu Gucci’ego Westman’a jako dyrektora artystycznego w kwietniu 2015 roku, co jeszcze bardziej zaznaczyło markę na froncie wybiegów i mody. W 2011 Emma Stona oraz Olivia Wilde stały się ambasadorkami marki Revlon.

W zamondo.pl kupisz produkty z pełnej, aktualnej oferty marki Revlon. Podkłady, produkty do makijażu oczu i ust, pudry, oraz wiele innych kosmetyków tej firmy dostępnych jest na naszej stronie.Cena
OD
-
DO
pixel