Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WELLA

( ilość produktów: 658 )

To niemiecka marka, należąca obecnie do koncernu kosmetycznego Procter & Gamble, oferująca najwyższej jakości produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

W 1880 roku młody stylista z Saksonii Franz Stroher założył firmę zajmującą się produkcją tiulu. W 1894 założył swoją pierwszą fabrykę w Rothenkirchen, niedługo po tym jego synowie Karl i Goerge Stroher dołączyli do prowadzenia firmy. W 1924 Stroherowie zarejestrowali nazwę Wella w niemieckim biurze patentowym. Po tym jak peruki wyszły z mody, firma skierowała swoje siły w tworzenie produktów fryzjerskich do trwałej ondulacji; nazwa Wella wzięła się z niemieckiego Dauerwellapparat, co po niemiecku oznacza "urządzenie do trwałej ondulacji". W 1927 roku wprowadzili na rynek pierwsze urządzenie do prostowania włosów i dostarczali je do salonów. W latach trzydziestych Wella wyprodukowała pierwsze suszarki do włosów z wbudowanymi silnikami i mobilnymi tubami, co umożliwiało poruszanie głową podczas suszenia. W tej samej dekadzie, Wella wprowadziła przenośne urządzenie do trwałej ondulacji.

Po drugiej wojnie światowej, Niemiecka Republika Demokratyczna przejęła fabrykę Welli, a wszystkie patenty uiszczone przez tą firmę zostały w posiadaniu państwa. Rodzina Stroherów wraz z pozostałymi pracownikami zdecydowali się ponownie otworzyć firmę w Hunfeld, Hesse. Produkcja rozpoczeła się ponownie w 1945 roku, a pod koniec dekady, nowa firma Wella AG zatrudniała 50 pracowników.

W 1950 roku Wella wprowadziła na rynek Koleston, pierwszy balsam do włosów stworzony aby chronić i nawilżać włosy. W 1954 roku Holywoodzka ikona Elizabeth Taylor wzięła udział w reklamach produktów serii Koleston.

W latach 60-tych firma zaprezentowała zestaw kosmetyków profesjonalnych Wella Privat. Seria ta umożliwiła zwykłym konsumentom korzystanie z profesjonalnych produktów fryzjerskich w ich domach. Na początku lat siedemdziesiątych, Wella stworzyła Perform - produkt do uzyskania trwałej fryzury, co umożliwiało stylistom stworzenie charakterystycznej dla tamtych czasów fryzury Afro. W 1972 roku wypuścili na rynek Wella Balsam, pierwszy szampon stworzony specjalnie do sprzedaży detalicznej.

Kampania reklamowa zawierała gwiazdy serialu telewizyjnego Aniołki Charliego : Farrah Fawcett, Jaclyn Smith i Cheryl Ladd. Wella wprowadziła również serię For Men, pierwszą na świecie serię kosmetyków do włosów specjalnie dla mężczyzn.

W 1995 roku Wella odświeżyła serię Koleston wprowadzając Koleston Perfect. Nowe produkty tej serii zawierały naturalne składniki w tym wosk owocowy.

2002 rok ujrzał Wella TrendVision, coroczną prezentację wysokiej klasy stylizacji. Impreza ta jest obecnie znana jako International TrendVision Award, inaczej ITVA: światowy konkurs fryzjerski. W 2003 roku Wella została wykupiona przez koncern Procter & Gamble, poszerzając zasięg ich portfolio przez Zachodnią, wschodnią europe, a także Amerykę łacińską.

W 2011 Wella stworzyła program o nazwie Making Waves. Inicjatywa ta uczy sztuki fryzjerskiej oraz umiejętności życiowych młode, niepełnosprawne osoby. Program rozpoczął się w Brazylii, pojawiając się w innych krajach w tym w Rumunii. W 2014 roku Wella opatentowała nową molekułę o nazwie ME+. Molekuła ta jest zamiennikiem dla PPD, łać. p-phenylediamina, która jest obecna w większości produktów do koloryzacji włosów. PPD może wywoływać reakcje alergiczne. Molekuła ME+ obecnie jest używana w produktach Wella Professionals Koleston Perfect Innosense, który jest pierwszym produktem do trwałej koloryzacji włosów zatwierdzonym przez ECARF - Fundacja Europejskiego Centrum Badania Alergii.

W chwili obecnej produkty Wella Professionals są dostępne w ponad 150 krajach, zdobywając uznanie i wiele nagród, między innymi wielokrotnie triumfowała w konkursie Stylist Choice Awards. Wella współpracuje ze światową czołówką fryzjerów. Dzięki połączeniu ich ekspertyzy, oraz skrupulatnie prowadzonym badaniom, cieszą się bogatą paletą oryginalnych rozwiązań. Ekstrakt z szampana (seria Balance), Diamentowy pył (seria Brilliance), Wyciąg z jedwabiu (seria Enrich) jak i wiele innych stanowią składniki produktów Welli, dzięki czemu produkty te przynoszą wymierne efekty bez skutków ubocznych.

Cena
OD
-
DO
pixel