Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MATRIX

( ilość produktów: 11 )

Matrix to wiodąca w USA firma produkująca kosmetyki do profesjonalnej pielęgnacji i koloryzacji włosów. Jest częścią globalnej marki L’Oreal.

Matrix założony został w 1980 roku przez małżeństwo fryzjerów - Arnie oraz Sydell Miller. Zanim założyli Matrix’a, Arnie Miller był fryzjerem od ponad dwudziestu lat. Miller zdecydował się spróbować innej gałęzi przemysłu, zakładając firmę 1971 produkującą indywidualnie nakładane sztuczne rzęsy. Założył markę, Ardell aby zachęcić klientów detalicznych i salony fryzjerskie do zakupu. Po pewnym czasie Ardell stworzyło i rozpoczęło sprzedaż produktów do koloryzacji włosów. W późnych latach 70tych, Miller zauważył że rynek detaliczny kurczy się i zdecydował na sprzedaż marki Ardell w 1980, aby skoncentrować się na stworzeniu marki Matrix, która sprzedawałaby swoje produkty wyłącznie klientom profesjonalnym - salonom fryzjerskim.

„Żeby osiągnąć sukces, musiałem skupić się na kluczowych elementach. Wybrałem profesjonalistów, ponieważ doskonale znałem ten rynek i wolałem go bardziej” - powiedział.

Millerowie chcieli dostarczyć fryzjerom kompleksową ofertę produktów, które przyczyniłyby się do rozwoju ich biznesów i wykorzystały maksimum potencjału ich kreatywności i talentu.

Obecnie, ponad trzy dekady później, oryginalna idea Millerów nadal mocno się utrzymuje, a marka Matrix nadal zobowiązana jest dostarczać coraz doskonalsze rozwiązania do salonów piękności, oferując szeroki wachlarz produktów do stylizacji, pielęgnacji, koloryzacji włosów posiadając serie takie jak: Biolage, Oil Wonders, Total Results, Colorinsider, SoColor, Color Sync, Gloss Sync, Logics, LightMaster, V-Light, Vavoom, Colorgraphics, Opti.Collection, Opti.smooth oraz Style Wave.

Cena
OD
-
DO
pixel